KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
AKTUALNOŚCI
Magazyn z kontenerów morskich i nie tylko
Wiele firm, ale także i osób prywatnych posiada potrzebę magazynowania różnych elementów – materiałów do produkcji, urządzeń, maszyn, narzędzi, części zamiennych, czy też różnych chemikaliów, jak na przykład farby, rozpuszczalniki i itp. Czasami przestrzeń magazynowa, którą dysponuje firma okazuje się być niewystarczająca, lub potrzeba taka pojawia się tymczasowo – np. podczas budowy, czy remontu.
Istnieje prosty i stosunkowo niedrogi sposób żeby w szybki sposób stworzyć lub powiększyć przestrzeń magazynową. Rozwiązaniem są oczywiście kontenery magazynowe, które można zamówić lub wynająć w naszej firmie.
Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych rozwiązań, a także przykładów dostarczonych przez nas kontenerów, które pełnią funkcję magazynów
Spis treści:
Kontener morski – uniwersalne rozwiązanie na magazyn
Różne rodzaje kontenerów morskich
Modyfikacje kontenerów morskich
Izolowany kontener magazynowy
Kontenery łączone w dużą powierzchnię magazynową
Kontener morski – uniwersalne rozwiązanie na magazyn.
Kontenery morskie zostały zaprojektowane i stworzone do przewożenia towarów różnymi środkami transportu wodnego, lądowego, czy kolejowego. Cechą charakterystyczną wyróżniającą kontenery morskie od innych opakowań jest ich zestandaryzowany wymiar. Dzieląc je ze względu na rozmiar wyróżniamy zatem 4 rodzaje najbardziej popularnych rozwiązań:
- kontener morski 10’ – (wymiary dł. x szer. x wys. = 2991 x 2438 x 2591)
- kontener morski 20’ – (wymiary dł. x szer. x wys. = 6058 x 2438 x 2591)
- kontener morski 40’ – (wymiary dł. x szer. x wys. = 12192 x 2438 x 2591)
- kontener morski 40’ HC – (wymiary dł. x szer. x wys. = 12192 x 2438 x 2896).
Szczegółowe wymiary (w tym także wewnętrzne oraz prześwitu drzwi) kontenerów morskich znajdziecie Państwo na naszej stronie pod linkiem https://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-morskie/#wymiary.
Pomimo, że pierwotnym zadaniem kontenerów morskich jest ochrona przewożonych towarów to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać je do magazynowania stacjonarnego. Kontener morski zapewnia doskonałą ochronę przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, ale także przed nieupoważnionym dostępem. Ładowność na poziomie prawie 30 ton oraz duże, ryglowane i wyposażone w zamknięcia wrota umożliwiają bezpieczne przechowywanie różnych towarów.
Nowoczesne kontenery morskie wyposażone są w dodatkowe zamknięcie typu Lockbox chroniące kłódkę przed łatwym zniszczeniem.
Różne rodzaje kontenerów morskich
Oprócz standardowych kontenerów morskich, które posiadają dwuskrzydłowe drzwi na jednej z krótkich ścian istnieją niezwykle przydatne dla celów magazynowych kontenery nietypowe będące modyfikacjami wersji bazowej. Przykładem mogą być kontenery „double door”, które mają drzwi na obu krótkich ścianach.
Jeszcze bardziej użytecznym rozwiązaniem jest kontener z bocznymi drzwiami na ścianie długiej. Pozwala to na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej przy łatwym dostępie od boku kontenera. Będzie to szczególnie przydatne przy podawaniu ciężkich przedmiotów sztaplarką, co nie zawsze jest możliwe przy tylko jednych drzwiach na krótkim boku.
Kontener z bocznymi drzwiami może funkcjonować pod różnymi nazwami np.:
- kontener FSA (ang. Full Side Access)
- kontener OSD (ang. Open Side Door)
- kontener bocznodrzwiowy
Drzwi na długiej ścianie w kontenerze bocznodrzwiowym są skonstruowane w taki sposób, że dają dostęp do pełnej długości kontenera.
Modyfikacje kontenerów morskich
Standardowy kontener morski, chociaż pojemny i szczelny nie jest wyposażony w żadne udogodnienia, jak chociażby instalację elektryczną, ogrzewanie, czy oświetlenie. Dla naszej firmy dostarczenie ulepszonego kontenera to żaden problem – wykonujemy przeróbki kontenerów zgodnie z potrzebami i wymaganiami klienta.
Poniżej kilka zdjęć przykładowej realizacji dla jednego z naszych klientów z branży energetycznej. Standardowy kontener morski 20’ wyposażyliśmy w mocne regały metalowe z półkami (każda wytrzymuje obciążenie 200 kg). Zamontowaliśmy także przyłącze elektryczne, wewnętrzne gniazdka oraz oświetlenie. Dla ułatwienia załadunku kontenera możemy także dostarczyć rampy najazdowe. W tym przypadku była to lekka przenośna rampa z aluminium, ale w ofercie posiadamy także stalowe rampy najazdowe dla cięższych ładunków.
Izolowany kontener magazynowy
Częstym wymogiem dla przechowywanych w kontenerze magazynowym rzeczy jest zapewnianie stabilnej, najczęściej zbliżonej do pokojowej temperatury. Standardowy kontener morski posiada ściany wykonane z grubej blachy trapezowej 1,2 mm, brakuje jednak izolacji, która zapewniałaby możliwość utrzymania w środku stałej temperatury niezależnie od pogody na zewnątrz.
W takim przypadku mamy dla Państwa dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to zaizolowanie kontenera morskiego od wewnątrz płytami warstwowymi. Drugie to zbudowanie izolowanego kontenera od podstaw. Ta druga opcja pozwala na większe możliwości dopasowania projektu do wymagań klienta. Przede wszystkim możemy tutaj wyprodukować kontener o innych niż standardowe wymiarach. Ponadto mamy możliwość dołożenia różnego rodzaju dodatkowego wyposażenia, jak np. wyposażanie sanitarne.
Różnice doskonale obrazuje przykład z jednej z naszych ostatnich dostaw. Dla klienta ważne było posiadanie izolowanego kontenera magazynowego wyposażonego w regały magazynowe, ale także małe pomieszczenie z łazienką. Zaproponowaliśmy kontener produkowany pod zamówienie z układem zaprojektowanym przez nasz dział konstrukcyjny i uwzględniającym wymagania klienta. Jednym z nich było np. pokrycie podłogi trwałą i odporną żeberkową blachą aluminiową.
Drugi z dostarczonych kontenerów to typowy kontener morski 40’ HC, który oprócz instalacji elektrycznej i oświetlenia doposażyliśmy w wysokiej mocy wentylator zapewniający odpowiednią wymianę powietrza. Wyposażenie kontenera uzupełniają metalowe regały.
Kontenery łączone w dużą powierzchnię magazynową
Co w sytuacji, kiedy nie wystarcza nam powierzchnia typowego pojedynczego kontenera? Czasami nawet 80 m3 przestrzeni magazynowej dostępnej w kontenerze morskim 40’ HC to za mało. Rozwiązaniem jest łączenie kontenerów w zestawy. W przypadku kontenerów morskich, które zaprojektowane są jako samodzielne konstrukcje, byłoby to dość skomplikowane, ale już przy produkowanych przez nas kontenerach izolowanych jest to bardzo proste.
Prezentowany na zdjęciach poniżej zestaw powstał na zamówienie naszego klienta. Składa się on z 8 kontenerów tworzących pomieszczenie o całkowitych wymiarach 19,5 x 6 metrów i powierzchni około 120 m2. Dostęp do środka zapewniają 2 wejścia – elektrycznie podnoszone bramy, nie zabrakło także standardowych drzwi personalnych. Ściany i dach kontenerów zostały zbudowane z płyt warstwowych o doskonałych właściwościach izolacyjnych z rdzeniem z poliuretanu. Na wyposażeniu znajduje się także instalacja elektryczna z grzejnikami i oświetleniem.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje podłoga. Jej użytkową warstwę stanowi stalowa, malowana blacha ryflowana, a dopuszczalne obciążenie w warunkach stacjonarnych to 600 kg / m2. Poniżej załączamy rysunek z rzutem i widokami prezentowanego zestawu.
Powyższe przykłady kontenerów magazynowych nie wyczerpują całkowicie tej tematyki. Mamy jeszcze przecież chociażby kontenery chłodnicze, czy całą rodzinę kontenerów magazynowych chemicznych przeznaczonych do przechowywania materiałów niebezpiecznych dla środowiska, jak farby, lakiery, rozpuszczalniki itp. Tym zagadnieniem zajmiemy się jednak już w naszym kolejnym wpisie.
Jeżeli chcą Państwo poznać szczegółowo ofertę sprzedawanych i wynajmowanych przez nas kontenerów zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszego działu handlowego. Uzyskają Państwo u nich nie tylko wszelkie niezbędne informacje dotyczące kontenerów, ale także wycenę transportu do Państwa lokalizacji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailem lub przez nasz formularz.